DOPORUČENÍ

Pro změnu velikosti obsahu stránek podržte klávesu CTRL a stiskněte klávesu + na numerické klávesnici (zvětšení) nebo - na numerické klávesnici (zmenšení). Rovněž lze využít kombinace stisknuté klávesy CTRL a kolečka myši.

Pro úpravu barevnosti využijte Výběr zobrazení v pravé části stránek.

 
AKTUALITY
 7.3.2016

 Pozor změna! středisko ve Frýdku- Místku je od 15. 2. 2016 přestěhováno do nových prostor.

Nová adresa je: Na Poříčí 595, Frýdek-Místek, druhé patro.

     

3. 3. 2016

Výběrové řízení na pozici koordinátora/ky sociálních služeb bylo ukončeno. Děkujeme všem, kteří zaslali svou žádost o zařazení do tohoto výběrového řízení.

 

Za KAFIRA o.p.s.

Daniela Horáková 

 

 

KAFIRA o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici

KOORDINÁTOR/KA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

 

Náplň práce zejména:

 • koordinace poskytovaných sociálních služeb Sociální rehabilitace (4 služby)
 • aktualizace údajů v registru sociálních služeb
 • propagace služeb a realizovaných projektů
 • vedení statistických evidencí
 • účast v komunitním plánování
 • práce se softwarovou databází
 • koordinace vzdělávání pracovníků
 • komunikace s poskytovateli dotace
 • spolupráce při monitoringu služeb

Jedná se o práci na plný pracovní úvazek, na dobu určitou. Nástup březen 2016.

 

Požadujeme:

 • VŠ nebo VOŠ vzdělání sociálního směru
 • dobrou orientaci v oblasti sociálních služeb
 • dovednosti v oblasti vedení a řízení lidí
 • organizační a komunikační schopnosti, prezentační dovednosti a smělost při mediální prezentaci služeb
 • schopnost týmové práce, samostatnost a zodpovědnost
 • řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič
 • pokročilé dovednosti v oblasti práce s ICT

Nabízíme:

 • pestrou a zajímavou práci v malém kolektivu
 • pružnou pracovní dobu
 • 5 týdnů dovolené
 • možnost dalšího rozvoje a vzdělávání
 • možnost organizace vlastní práce, i způsobů práce s využitím vlastních nápadů a kreativity
 • finanční ohodnocení odpovídající kvalifikaci a praxi

V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis a motivační dopis na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , popř. kontaktuje Mgr. Danielu Horákovou, 777 574 369.

Uzávěrka příjmu životopisů je 29. 2. 2016. Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru.

 

Za KAFIRA o.p.s.

Daniela Horáková


 10.12.2015

 Otevírací doba na střediscích KAFIRY v době vánočních svátků5-2.jpg

o vánočních svátcích budou jednotlivá střediska KAFIRY uzavřena z důvodu dovolené a to od 23.12.2015 do 31.12.2015.

Znovu se na Vás všechny budeme těšit od 4. ledna 2016!

 

 


20.11.2015

Přijďte si užít vánoční atmosféry  na Adventní koncert s Petrem Bazalou

KAFIRA o.p.s.  letos pořádá vánoční koncert, který se bude konat v sobotu 12.12. v Červeném kostele v Hlučíně v 16 hodin.

Prakticky nevidomý klavírista  zahraje skladby znamých skladatelů jako jsou Beethoven,Bach a další.

Součástí koncertu je sbírka na pořízení sady pomůcek pro smyslovou stimulaci dětí se zrakovým postižením.

Cena koncertu je 50 Korun. Vstupenky lze koupit buď na místě nebo už nyní v  předprodeji:

Na opavském středisku u paní Mileny Proskeové ( tel. 777 574 364) nebo na ostravském středisku u paní  Mgr. Jiřiny Chlebkové ( tel. 777 574 327).

Také jsou již v prodeji v infocentru města Hlučín nebo na těchto stránkách: 

http://www.kc-hlucin.cz/

Tímto jste všichni srdečně zváni. 

Za tým KAFIRA o.p.s.Bc. Veronika Kohutová

 kliknutím zobrazíte pozvánku5.11.2015

Dražba předmětu APA 2015

I letos jsme se opět zapojili do akce Advent plný andělů a již probíhá internetová dražba fotografie našeho klienta Lichnoočka, které se již můžete zúčastnit.

Dražba probíhá na těchto stránkách:  http://www.kridleni.cz/5-aukce


5.10.2015

 ŽIVOT BEZ BARIÉR 2015

Tato akce se bude konat  ve dnech 16.10.–18.10.2015 na Výstavišti Černá louka Ostrava a které se také i KAFIRA, o.p.s. bude účastnit.

 Akce je zaměřena na pomoc lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti.

kliknutím zobrazité pozvánku

 


 1.10.2015

Příští týden od 5.-11.10.2015 se koná již 7.ročník týdne sociálních služeb v ČR

kliknutím zobrazíte pozvánku

 


 

11.9.2015

KAFIRA o.p.s. Vás srdečně zve na Setkání rodičů a dětí se zrakovým handicapem.

Setkání se uskuteční v pátek 18.9.2015 od 16h v domě Don Bosco Ostrava (Vítkovická 28, 702 00 Ostrava).Těšit se můžete na setkání s L. Fischerovou, psycholožkou Speciálně-pedagogického centra v Opavě, která se bude věnovat tématu sourozeneckých vztahů se zaměřením na speciální požadavky dítěte se zrakovým handicapem.Pro děti je připraven samostatný kreativní program.

V případě Vašeho zájmu svou účast potvrďte na e-mal: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo telefonicky na 734 218 1310 nejpozději do pondělí 14.9.

  Za tým KAFIRA o.p.s Mgr. A. Suchánková

Kliknutím zobrazíte pozvánku

 


8.6.2015

 Lidé lidem 2015

dne 25.6.2015 na Masarykově náměstí v Ostravě proběhne den sociálních služeb, kde se představí poskytovatelé sociálních služeb a souvisejícíh aktivit. Čas konání od 9:00 do 16:00 hodin.

Více informací na pozvánce:  kliknutím zobrazíte pozvánku

 


Život (ne)obyčejných lidí: „Přijďte a zažijte!“

Dne 12. 6. 2015 v OC Frýda od 9:00 do 17:00 hodin proběhne akce určená pro všechny. Přijďte a vyzkoušejte si život (ne)obyčejných lidí. Napadá Vás, o kom je řeč? O lidech, kteří žijí a dělají věci jako my, jen jim něco chybí.

 Kliknutím zobrazíte pozvánku

 


 25.5.2015

KAFIRA, Lumpíkov, Snovač a Padas Vás zvou na DNY DĚTÍ

KAFIRA společně s neziskovými organizacemi Lumpíkov, Snovač a Padas připravují DNY DĚTÍ LUMPÍKOV. Tato netradiční sportovně naučná setkání si užijí nejen děti, ale celá rodina! První akce proběhne 31. 5. 2015 od 10:00 v prostorném areálu 5. základní školy ve Frýdku-Místku. Dnem Vás bude provázet moderátor Jindra Vrága, kterého znáte jako zpěváka ze skupiny Madfalls.

KAFIRA, organizace poskytující podporu a poradenství lidem se zrakovým postižením, Vám v rámci dětského dne nabídne ojedinělou možnost vyzkoušet si ŽIVOT VE TMĚ – ve speciálně upraveném stanu mohou děti i dospělí vyzkoušet chůzi s bílou holí, vodícím psem pana Ladislava Holby.  Dále bude možné vyzkoušet si zvukovou střelbu, hmatové pexeso nebo třeba napsat své jméno Braillovým slepeckým písmem na Pichtově psacím stroji.

Lumpíkov centrum pro rodiny s dětmi pro vás připravil spoustu zábavných aktivit. Děti si při moderní hudbě s rodiči vyzkouší jumping, zatancují si s Mickeym a Minnie, kluci můžou využít maskovací barvy, holčičky face painting, celý den je čeká řada soutěží a dobrodružství. Pro maminky máme zajímavou kadeřnickou show.

Snovač, sdružení netradičních outdoorových volnočasových aktivit, nabídne něco pro dobrodružnější povahy.  Děti si mohou společně s rodiči vyzkoušet dovednosti ze staré školy Ninjů, jako jsou střílení z foukaček, vrhání šurikenu, překonávání lanových překážek, plížení a boj dřevěnými meči s Ninji. V průběhu celé akce budou do programu začleněny ukázky bojových umění.

Padas, airsoft team z Frýdku-Místku, představí v prostorech atomového krytu, který je součástí areálu, aktivity airsoftové sportovní střelby a military airsoftu. Pod dohledem zkušených instruktorů si tyto aktivity můžou vyzkoušet opravdu všichni v zábavné formě.  

Těšíme se na společně strávený den.

Pozvánka:

Image

 


24.4.2015

Dne 19.3. 2015 se, pod záštitou organizace KAFIRA o.p.s., uskutečnilo první setkání rodin s dětmi od 7 let se zrakovým handicapem. Setkání proběhlo v dětském centru Lumpíkov ve Frýdku-Místku a zúčastnilo se ho celkem 7 rodin s 9 dětmi.

Pro přítomné děti byl připraven samostatný program a rodiče tak měli možnost si vzájemně vyměnit své zkušenosti. Přítomna byla i Mgr. Ing. Hana Friedrichová z Krizového centra Ostrava, která  zúčastněným rodičům poskytla psychologickou podporu.

setkani uzivatelu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 23.4.2015

Výstava kompenzačních pomůcek v Opavě

28.4.2015 od 10:00 do 16:00 se uskuteční již druhý ročník Výstavy kompenzačních pomůcek v Opavě. Akci pořádá Speciálně pedagogické centrum Srdce spolu se Základní školou a Praktickou školou Opava v prostoru tělocvičny ZŠ a PŠ Opava (nám. Slezského odboje 5).

Této výstavy se zúčastní i naše organizace a proto Vás všechny srdečně zveme nejen k našemu stánku.

kliknutím zobrazíte pozvánku


 13.3.2015

KAFIRA o.p.s. Vás srdečně zve na „Setkání rodin s dětmi se zrakovým handicapem od 7 let“, které se uskuteční 19.3. 2015 od 16:00 v dětském centru Lumpíkov ve Frýdku-Místku. Setkání proběhne za účasti Mgr. Ing. Hany Friedrichové z Krizového centra Ostrava.

 

Mgr. Lenka Platošová

 

Instruktor sociální rehabilitace

 

Tel.: 777 246 385

plakat2.png

 

 

 


12.3.2015

 

Rádi sportujete, nebojíte se zkoušet nové věci, sporty? Pro ostravského uživatele našich služeb hledáme vidícího partnera (muže) pro jízdu na tandemovém kole (dvojkole).

V případě Vašeho zájmu, či zájmu o bližší informace, kontaktujte A. Suchánkovou na tel. 734 218 130, popř. pište na: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

kola2.png

 

 

 


3.12.2014

loga.jpg

 

 

 

Být připraven je jen výhodou…

…zejména v dnešní době, kdy v našem okolí tu a tam dojde k nějaké velmi nepříjemné situaci, která souvisí se zadlužováním. Jistě by mnozí z vás mohli vyprávět ať už své vlastní zkušenosti, nebo až tragické příběhy spojené s finanční otázkou. V rámci projektu ESF „Vzdělání do všech koutů“ přichází společnost KAFIRA o.p.s. s možností získání informací a dovedností pro lepší orientaci ve světě financí, práva, práce na PC a hledání uplatnění na trhu práce. Tento velmi přínosný projekt je určen pro všechny občany v produktivním věku, kteří se chtějí lépe orientovat např. v ekonomice domácnosti či v běžně užívaných právních formulacích. Pokud vám k tomu všemu ještě chybí další znalosti práce na PC či uvažujete o svém vlastním podnikání, máte jedinečnou příležitost se ve vaší obci projektu zúčastnit.

Jednotlivé kurzy projektu:

1,            Finanční gramotnost - Hospodaření v domácnosti

2,            Finanční gramotnost – Platidla a platební operace

3,            Finanční gramotnost – Řešení pracovních a životních situací

4,            PC – Základní obsluha počítače a kancelářských programů

5,            Minikurz pro zájemce o podnikání

Každý si můžete zvolit jedno nebo i více témat. Délka jednotlivých kurzů je 7 – 12 hodin. Zájemci, hlaste se na e-mailu: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo na tel. 777 574 355

Těšíme se na to, že vám připravované kurzy budou k vašemu praktickému užitku.

 

Jan Horák – manažer projektu

 


3.9.2014
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KAFIRA O.P.S.


Přijďte se podívat na Dny otevřených dveří do KAFIRA o.p.s, které se uskuteční na všech čtyřech střediscích v následujících termínech:

Leták týden sociálních služebpondělí 6. října 2014

středisko Opava – Horní nám. 47, Opava – 3. patro

úterý 7. října 2014

středisko Ostrava – Nádražní 44, Ostrava – 3. patro

středa 8. října 2013

středisko Frýdek-Místek   – Zámecké nám. 44, Frýdek-Místek

čtvrtek 9. října 2013

středisko Nový Jičín   – Štefánikova 7, Nový Jičín – 3. patro

Dny otevřených dveří probíhají v rámci 6. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR.    

Dny otevřených dveří jsou určeny pro všechny zájemce, uživatele služeb i širokou veřejnost.

Pro bližší informace kontaktujte Mgr. Jiřinu Chlebkovou na tel. 777 574 327.

Na Vaši účast se těší pracovníci KAFIRA o. p. s.12.6.2014
Den KAFIRY dětem

leták Den KAFIRY dětem

 2.5.2014
KAFIRA O.P.S. SE ÚSPĚŠNĚ ZAPOJILA DO PROJEKTU NA PODPORU ZAMĚSTNÁVÁNÍ SLABOZRAKÝCH A NEVIDOMÝCHnovidaV lednu letošního roku oslavilo pražské masérské studio NOVIDA o.p.s., zaměstnávající nevidomé a slabozraké maséry, první rok úspěšného provozu. Projekt podpořený Evropským sociálním fondem v rámci operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost byl natolik úspěšným, že v květnu 2014 zahájila provoz pobočka tohoto studia v Ostravě.

Spuštění provozu 5. 5. 2014 předcházelo slavnostní otevření studia 1. 5., spojené se zaškolením personálu. Budoucí maséři a asistentky se budou intenzivně připravovat, aby budoucí klientele mohli nabídnout služby na vysoké úrovni. Ostravské studio NOVIDA o.p.s. je umístěno v prostorách Hornické polikliniky, na ulici Sokolská třída 2587/81, v centru Ostravy a po vzoru studia pražského nabízí klientům nejrůznější druhy masáží od klasické relaxační a rekondiční masáže, až po Shia-tsu masáž či masáž lávovými kameny.

Partnerem tohoto projektu ve městě Ostrava se stala i organizace KAFIRA o.p.s. a díky této spolupráci nalezli pracovní uplatnění čtyři klienti naší organizace, tři maséři a jedna asistentka.


Mgr. Jiřina Chlebková2.4.2014
DALŠÍ SPOLEČNÁ AKTIVITA KAFIRY O.P.S. A MENDELOVA GYMNÁZIA OPAVA V PROSTORU PRO DOBRÁ ŘEŠENÍ OD BREDA


breda hlavolamy Každodenní život slabozrakých a nevidomých osob je pro mnohé občany obestřen tajemstvím. Mnozí neví, jak se k těmto lidem chovat, jak s nimi komunikovat, nemají mnohdy téměř žádnou představu, co by těmto lidem mohlo jejich každodenní život usnadnit tak, aby byli soběstační a téměř nezávislí na pomoci druhých osob.


Proto jsme se rozhodli pořádat každý měsíc ve spolupráci s Prostorem pro dobrá řešení o.p.s. v OD Breda v Opavě osvětovou akci zaměřenou na prezentaci kompenzačních pomůcek, představení her založených na využití sluchu a hmatu, ukázce jak se správně pohybovat s nevidomou osobou nebo umožnit široké veřejnosti vyzkoušet si chůzi poslepu s bílou holí na překážkové dráze. Zájemci o tuto problematiku si měli tento měsíc možnost vyzkoušet hlavolamy rozličných obtížností, které vytvořili a spolu s našimi sociálními pracovníky představili veřejnosti studenti Mendelova gymnázia v Opavě.
breda hlavolamy Tímto bychom chtěli poděkovat Prostoru pro dobrá řešení o.p.s. a OD Breda, za vstřícnost při realizaci této jedinečné akce. Poděkování patří i studentům Mendelova gymnázia v Opavě.


Současně tímto přijměte pozvání na další akce, kdy nejbližší proběhne v OD Breda už 16. května. Zde můžete využít přítomnosti našeho zrakového terapeuta. V červnu bude naše prezentace a program zaměřen na děti, které se tak budou moci zúčastnit velkého množství her o ceny. Zveme všechny zájemce, kteří si "na vlastní kůži" chtějí vyzkoušet nejrůznější kompenzační pomůcky nebo získat více informací ze života lidí s postižením zraku.


Mgr. Simona Dobiášová

28. 3. 2014

KAFIRA o.p.s. byla součástí oslav k 130. výročí založení Mendelova gymnázia v OpavěMendelovo gymnázium v Opavě si ve dnech 28. a 29. března připomenulo 130 výročí vzniku gymnaziálního školství v Opavě a Slezsku. Atraktivní program byl připraven nejen pro současné a bývalé studenty Mendelova gymnázia, ale také pro širokou veřejnost. Celé akce jsme se zúčastnili i my.

Prezentovali jsme služby, které KAFIRA o.p.s. nabízí. Seznamovali jsme návštěvníky s různými kompenzačními pomůckami, které lidem se zrakovou vadou umožňují snadněji zvládat svůj každodenní život. Účastníci měli možnost si tyto pomůcky vyzkoušet v praxi a přiblížit se tak každodenním situacím, se kterými se slabozrací a nevidomí potýkají.

Prakticky si návštěvníci oslav mohli vyzkoušet různé typy lup pro čtení, zkusit si po slepu správně složit hmatové či sluchové pexeso, anebo si prakticky vyzkoušet chůzi s bílou holí a vyhýbat se za pomoci hole různým překážkám.

Součástí programu byla také výstava hmatových obrazů. Tyto obrazy vytvořili studenti Mendelova gymnázia, kteří se snažili známá výtvarná díla slavných umělců převést do hmatové podoby a tak prožitek z umění předat i lidem s vadou zraku.

Celá akce se setkala s velkým ohlasem a zájmem, za což jsme velice rádi a těšíme se na další spolupráci s Mendelovým gymnáziem v Opavě.

130 let MGO
21. 3. 2014
KAFIRA DĚTEM


Od dubna tohoto roku začínáme v ostravském středisku nově poskytovat služby také dětem od 7 let se zrakovým postižením. Chceme pro ně zajistit takovou odbornou pomoc, která by plynule navazovala na služby rané péče a pomáhala celé rodině dále překonávat nové životní situace a pokračovat v započaté práci v oblasti sociálního začlenění.

Rodiče dětí mohou získat potřebné informace např. ohledně kompenzačních pomůcek vhodných pro vzdělávání jejich dětí a jejich volný čas nebo z oblasti sociálních dávek. Děti se mohou zapojit do kurzu prostorové orientace a naučit se orientovat ve venkovním a vnitřním prostředí (např. ve škole, v blízkosti jejich bydliště, v obchodě, v zájmových organizacích), mohou si osvojit Braillovo písmo a psaní na Pichtově psacím stroji. Naučí se pracovat s kompenzačními pomůckami, mohou rozvíjet své dovednosti při využívání počítače nebo internetu, rozvíjet svou manuální zručnost a hmat v kreativních dílnách a dále se zdokonalovat v soběstačnosti a zvládání činností běžného dne.Věříme, že vás tato informace zaujala a že ji předáte dále všem potřebných rodinám a dětem.

A už teď se těšíme na všechny děti a jejich rodiče, kteří chtějí aktivně a kvalitně žít navzdory důsledkům, které sebou zrakový handicap nese.Všichni zájemci o bližší informace mohou volat na mobilní číslo 734 218 130 nebo napsat na: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povolenyAlžběta Suchánková

sociální pracovnice, Ostrava

Logo Kafira dětem
Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostrava.24. 2. 2014

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2014 V KAFIŘE


Dne 24. 2. 2014 proběhly v areálu klubu Sokolík ve Frýdku-Místku Zimní olympijské hry. Naši zrakově postižení klienti si tam mohli vyzkoušet své schopnosti a dovednosti a změřit si navzájem své síly. Soutěžilo se v 8 disciplínách – např. zvuková střelba, zkouška paměti, přírodní pexeso, pletení vánočky nebo střelba hokejkou na branku. Tyto disciplíny byly zaměřeny tak, aby vedly k prohloubení schopností a dovedností orientace v prostoru, odhadu vzdálenosti, hmatových a intelektuálních schopností a dovedností.  Každý účastník si odnesl domů  kromě pěkných zážitků i dárky, pro vítěze disciplín byly připraveny, diplomy a medaile pro každé první místo.


Jaromíra Čuboková

vedoucí střediska Frýdek-Místek a Nový JIčín

p1010743_resize2.jpg


28. 1. 2014

Projekt „Viděno hmatem“ na prvním letošním setkání uživatelů na středisku v Opavěhmatové obrazy Poslední týden v lednu (28. 1.) proběhlo první letošní setkání našich uživatelů na středisku v Opavě. Pod vedením vedoucí střediska Evy Hrnčířové a sociální pracovnice Marie Tománkové byl představen společný projekt KAFIRY a Mendelova gymnázia v Opavě „Viděno hmatem“ (více o projektu na http://www.mgo.opava.cz/).

Obrazy známých a významných malířů byly našim opavským klientům přiblíženy na obrazech, které se žáci gymnázia pokusili převést do hmatové podoby. Naši klienti si obrazy, vytvořené  různými technikami a z různých materiálů „ohmatali“ a pokoušeli se poznat, co je na nich ztvárně. Někteří byli velice úspěšní. Jednalo se o vyobrazení Goghova obrazu „Hvězdná noc“ a Dalího obrazu „Rty Mae Westové“.

Na programu prvního letošního setkání bylo dále představení novinek z naší organizace (změna z občanského sdružení na obecně prospěšnou společnost, nově poskytované služby – kurz prostorové orientace, kurz sebeobsluhy, aj.) a změny v sociální a zdravotní oblasti v roce 2014.

Setkání probíhalo v uvolněné a přátelské atmosféře, proto věřím, že se na další setkání budou naši uživatelé těšit stejně jako my, pracovnice KAFIRY o.p.s.
Marie Tománková
Sociální pracovnice

hmatové obrazyhmatové obrazyhmatové obrazy

 


 

20. 1. 2014
"VIDĚNO HMATEM"

společný projekt KAFIRA o.p.s. a studentů Mendelova  gymnázia v Opavě

Hmatové obrazy Hmatové obrazy Společný projekt přišel na svět po letních prázdninách v loňském roce a zapojili se do něj studenti tří prvních ročníků. Ti se snažili vcítit se „do kůže“  lidí se zrakovým postižením a převést obrazy známých malířů do „hmatové“  podoby. Postupně tak vznikala zajímavá ztvárnění kupř. Leonardova Poslední večeře, nebo díla Van Gogha, Pegase, Miróa.

V rámci tohoto projektu tak koncem loňského roku proběhlo ve všech třech ročnících setkání klientů a pracovníků KAFIRY se studenty. Jeho cílem bylo především dát studentům zpětnou vazbu o tom, nakolik se jim „vcítění do kůže“ lidí se zrakovým postižením povedlo. Za klienty KAFIRY se role testerů zdařilosti hmatových obrazů výborně zhostili manželé Peterkovi, kteří Gymnázium navštívili i se svými dvěma vodicími psy. Pracovníci KAFIRY studentům současně poskytli formou přednášky a krátkého zážitkového programu základní informace ze světa zrakově handicapovaných lidí. Studenti si tak měli možnost vyzkoušet některé kompenzační pomůcky při řešení každodenních praktických situací.

Pro kladný ohlas navštívili v krátkém časovém odstupu pracovníci a klienti KAFIRY Gymnázium ještě jednou, kdy byl projekt spolu s presentací představen studentům dalších dvou ročníků.

Obě akce byly realizovány v rámci projektu č. KVP4/13 I my máme co říct – přijďte si nás vyslechnout, který je financován z prostředků Moravskoslezského kraje.

Na další informace a momentky z těchto akcí se podívejte na http://www.mgo.opava.cz/

 


4. 12. 2013
KAFIRA OPĚT NA ADVENTU PLNÉM ANDĚLŮ
Advent plný Andělů Advent plný Andělů I v letošním roce se KAFIRA zúčastnila benefiční akce představující ostravské neziskové organizace Advent plný andělů. Akce se uskutečnila ve středu 28. listopadu 2013 od 16 hodin v GONGU v oblasti Dolních Vítkovic.

 

Návštěvníci Adventu se mohli seznámit s činnostmi a službami, které svým uživatelům poskytují přítomné neziskové organizace a zároveň si mohli zakoupit drobné dárky, které vyrobili uživatelé těchto organizací. Díky KAFIŘE si návštěvníci mohli vyzkoušet simulační brýle a zjistit tak, jak vidí lidé s různými zrakovými vadami. Zároveň se mohli seznámit i s různými kompenzačními pomůckami, které jim pomáhají jejich zrakovou vadu překonávat a ulehčovat jim tak každodenní život.

 

 


Dražba fotografiíSoučástí večera byl také kulturní program, jehož součástí byla i dražba předmětů, jejíž výtěžek získaly přítomné organizace na svou činnost. Tímto bychom chtěli poděkovat panu Lubomíru Pavelčákovi za krásnou fotografii, kterou nám věnoval do tiché dražby. Fotografie byla vydražena za 2.300 Kč, které budou použity na realizaci našich aktivit pro těžce zrakově postižené uživatele.Současně nám v rámci naší účasti na této akci poskytla firma PROFITAPE s.r.o. finanční dar ve výši 5.000,-Kč. Tento bude použit na dofinancování zakoupení speciálních lup, které umožní našim uživatelům zapojit se do práce na PC.

Za oba dary děkujeme. Děkujeme také organizátorům akce Advent plný andělů, kteří nám umožnili se tohoto významného setkání zúčastnit.Pan Lubomír Pavelčák natočil z akce menší záznam - spustit si jej můžete pod následujícím odkazem:
https://www.youtube.com/watch?v=77u9F0uhwJc

Záznam z loňského ročníku - 2012 najdete zde:

www.youtube.com/embed/NjwtnH7fte8

Přikládáme zde také odkaz na jeho tradičně velmi zdařilé fotografie:

http://lichoocko.zonerama.com/Album/212319

Předchozí ročník 2012 zde:

http://lichoocko.zonerama.com/Album/64223
4. 12. 2013
KAFIRA REALIZUJE PROJEKT I MY MÁME CO ŘÍCT – PŘIJĎTE SI NÁS VYSLECHNOUT


Studenti se procházejí s bílou holíKAFIRA o.p.s. získala pro letošní rok finanční prostředky pro realizaci seminářů pro odbornou i laickou veřejnost. Cílem těchto seminářů je přiblížit jejich účastníkům svět a problémy našich spoluobčanů se zrakovým handicapem. Projekt je realizován pod názvem I my máme co říct – přijďte si nás vyslechnout a je financován z prostředků Moravskoslezského kraje.


studenti Takto již bylo v letošním roce realizováno 10 seminářů, kupř. pro Střední zdravotnickou školu a Mateřskou školu v Novém Jičíně, dále Střední školu Zdeňka Matějčka, firmu Siemens, dále pro Dům sv. Cyrila a Metoděje pro zrakově postižené v Opavě – Vlaštovičkách, žáky Slezské univerzity. Jeden ze seminářů byl realizován ve spolupráci s Dobrou rodinou, o.p.s. v Prostoru pro dobrá řešení v OD Breda v Opavě. Tento byl určen sociálním pracovníkům a úředníkům, kteří se ve své práci setkávají s problémy zrakově handicapovaných lidí. Obsahem semináře byla témata k možnostem kompenzace zrakového handicapu prostřednictvím současných kompenzačních pomůcek včetně jejich prezentace, problematika jednání a komunikace se zrakově handicapovaným klientem, nejběžnějších zrakových vad. Účastníci si měli možnost prohlédnout a vyzkoušet řadu kompenzačních pomůcek, které pomáhají eliminovat dopady zrakového handicapu.Do konce tohoto roku proběhne ještě několik seminářů v prosinci a to pro žáky Mendelova gymnásia v Opavě.

Bližší informace o projektu, realizovaném na Slezské univerzitě, si můžete přečíst na :

http://inoviny.slu.cz/index.php/studenti/930-studenti-oboru-socialni-patologie-a-prevence-mohli-na-tema-promeny-rodiny-nahlizet-z-praktickych-pohledu
Aktuality staršího data naleznete v Archivu aktualit
 

Výběr zobrazení

blue

Přihlášení


Zapomenuté heslo
2016 © KAFIRA o.s.